alfa teknik hırdavat

SEVKİYAT-TESLİMAT BİLGİLERİ

Sevkiyat

Siparişleriniz incelenip onaylandıktan sonra, ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo şirketine verilir.

Kargo Ücreti

Kargo ücreti alıcıya aittir.Bu ücretin miktarı sipariş aşamasında sistem tarafından hesaplanmaktadır.

Kapıda Ödeme Hizmeti

Siparişlerinizin ödemesini ürünü getirecek olan Kargo firmasına yapmanız durumunda taşıma ücreti haricinde kapıda ödeme hizmet bedeli alınmaktadır.Bu hizmetin bedeli 5,00 tl. dir.

Teslimat

Ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz Kargo Firması ile adresinize teslim edilecektir. Teslimat süresi, Siparişişlerinizin onaylanmasından  sonra İstanbul içi en geç 3 işgünü, İstanbul dışına en geç 5 iş günüdür. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden piranhatools.net  sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler dâhilinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine telefon yada e-mail yoluyla ulaşılması halinde, firma yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için SEVKIYAT BILGILERINI TAM VE EKSIKSIZ DOLDURMANIZ, TESLIMAT YAPILACAK ADRESDE BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR…

Zarar görmüş paket durumunda

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride vardır. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda piranhatools.net yetkililerine bildirilmelidir. Yetkililer sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.